Angry Birds Epic

Angry Birds Epic 1.2.7

Zabawne, średniowieczne RPG z Angry Birds

Angry Birds Epic przenosi najpopularniejsze ptaki w świat średniowiecznych walk. Jest to nowa gra z gatunku turowego RPG, z ulubionymi bohaterami milionów ludzi. Epic jest ciekawą kontynuacją wielkiego hitu, jakim jest seria gier Angry Birds. Czy rzeczywiście Angry Birds Epic wnosi coś nowego do gier z gatunku RPG?

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Zabawna
  • Łatwy system walki
  • Wiele broni, wzmocnień i innych dodatków
  • Klimat Angry Birds

Wady

  • Fabuła nie jest tak wciągająca, jak mogłaby być
  • Brak trybu online

Dobry
7

Angry Birds Epic przenosi najpopularniejsze ptaki w świat średniowiecznych walk. Jest to nowa gra z gatunku turowego RPG, z ulubionymi bohaterami milionów ludzi. Epic jest ciekawą kontynuacją wielkiego hitu, jakim jest seria gier Angry Birds. Czy rzeczywiście Angry Birds Epic wnosi coś nowego do gier z gatunku RPG?

Final Fantasy z ptakami

Seria gier o Angry Birds rozwijana jest znacznie szerzej, niż można było wcześniej przypuszczać. W ostatnich latach byliśmy świadkami rozwoju serii, od podstawowej fizyki gry do nowych, bardziej skomplikowanych tytułów, jak Angry Birds Space oraz Angry Birds Star Wars.

Na tym jednak Rovio nie poprzestaje i powiększa uniwersum Wściekłych Ptaków o kolejne gatunki gier. Parę miesięcy temu pojawiły się szaleńcze wyścigi go-kartów w postaci Angry Birds Go!. Teraz debiutuje Angry Birds Epic, czyli turowe RPG.

\n

W Angry Birds Epic znów przejmujemy kontrolę nad popularnymi Wściekłymi Ptakami, które poraz kolejny muszą pokonać złe świnie. Tym razem ich przygody osadzone są jednak w średniowiecznym stylu.

W celu przejścia przez każdy poziom Angry Birds Epic musimy cały czas wzmacniać naszych ptasich bohaterów poprzez lepsze bronie, zbroje oraz dzięki magicznym miksturom. Aż do momentu, gdy staną się potężnymi wojownikami. W grze istnieje system tworzenia broni i zbroi z przedmiotów, które zbieramy w takcie rozgrywki. Podobnie jest też z wszelkimi miksturami, które tworzymy poprzez dodawanie różnych rzeczy. Aby przejść grę należy skoncentrować się na ciągłym wzmacnianiu swoich bohaterów.

Walka w Angry Birds Epic jest turowa, a więc przypomina rozgrywkę z takich gier, jak Final Fantasy, Dragon Quest czy Pokemon. To oznacza, że jedna postać może działać w danym momencie wybierając spośród takich ruchów jak atak, obrona czy użycie eliksiru lub szczególnej mocy.

Rozgrywanie kolejnych bitew jest zabawne, jednak podczas naszych testów spodziewaliśmy się czegoś więcej od fabuły Angry Birds Epic. Kolejne serie walk są ze sobą luźno powiązane mało interesującą historią. Brakuje wciągających i emocjonujących wątków, które pozwoliłyby wyczekiwać na przejście całej gry.

W trakcie rozgrywki w Angry Birds Epic nieuchronnie dochodzimy do etapu, w którym tworzenie kolejnych elementów i doskonalenie postaci staje się niezwykle uciążliwe i jesteśmy zachęcani do dokonywania mikropłatności. W dodatku, jak na razie gra nie oferuje trybu multiplayer, ani żadnych społecznościowych elementów. Mało tutaj powiązań z Facebookiem, które widoczne były w pozostałych grach z serii. Może to jednak ulegnie zmianie gdy Angry Birds Epic oficjalnie zadebiutuje na całym świecie. 

Łatwo grać w Angry Birds Epic?

Jeśli nigdy nie graliście w turowe RPG, to Angry Birds Epic będzie dobrym tytułem do zapoznania się z tym gatunkiem. Gra płynnie pozwala na zapoznanie się z tajnikami rozgrywki, dzięki czemu każdy może swobodnie odkrywać cały system kontroli na pierwszych poziomach bez ryzyka poniesienia klęski.

Działania w Angry Birds Epis są jasno wyjaśnione dzięki animowanym ikonom. Każdy będzie wiedział co ma w danym momencie zrobić. Odnosi się to do wszystkich elementów rozgrywki, zarówno walki, tworzenia elementów, jak i zakupu przedmiotów ze sklepu.

Średniowieczny chaos

Angry Birds Epic oferuje taki sam poziom jakościowy rozgrywki, jak pozostałe produkty spod szyldu Wściekłych Ptaków. To zręczna, humorystyczna i nieco szalona gra. Popularni bohaterowie zostali świetnie zaadaptowani do średniowiecznego otoczenia i prezentują się wyśmienicie w zbrojach i innych strojach z tamtego okresu. W grze pojawiają się ulubione postacie, a także wiele nowych, szczególnie wśród świń.

Chichoty i inne odgłosy świń oraz ptaków, które towarzyszą nam w walce przypominają te z poprzednich gier Angry Birds. Jednych to zachwyci, innych będzie drażnić. Wszystko zależy od waszej opinii o całej serii.

Z Angry Birds Epic zadowoleni powinni być szczególnie zagorzali fani serii. W Angry Brids Epic znalazła się sekcja kinowa, w której można zobaczyć najnowsze kreskówki z udziałem Angry Birds.

Zakręcona histora

Fani RPG zobaczą w Angry Birds Epic nieco uproszczony tytuł, pozbawiony głębi. Jednak fani gier od Rovio powinni być tym tytułem zachwyceni. To nowa, orzeźwiająca gra z nowym, ale przecież dobrze znanymi postaciami. Jeśli więc lubicie Angry Birds, to będzie to dla was pozycja obowiązkowa.

Angry Birds Epic

Download

Angry Birds Epic 1.2.7

Opinie użytkowników o Angry Birds Epic

Sponsorowany×