Google Calendar

Google Calendar 201404014

Uporządkuj swoje życie dzięki aplikacji Kalendarza Google

Kalendarz Google to synchronizowana w chmurze aplikacja kalendarza, która oryginalnie była tylko częścią Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Obecnie jest to już jednak samodzielna aplikacja.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Łatwy w użyciu
  • Możliwość podłączenia kilku kont
  • Synchronizacja z wszystkimi urządzeniami
  • Fantastyczny wygląd

Wady

  • Brak tygodniowego i miesięcznego podglądu wydarzeń
  • Brak integracji z Facebookiem

Bardzo dobry
8

Kalendarz Google to synchronizowana w chmurze aplikacja kalendarza, która oryginalnie była tylko częścią Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Obecnie jest to już jednak samodzielna aplikacja.

Banalne dodawanie i edytowanie wydarzeń

Aplikacja uruchamia się domyślnie w trybie harmonogramu, który pokazuje ci zmienny plan w zależności od liczby zadań wpisanych do kalendarza. Możesz jednak wybrać widok pojedynczego dnia albo podgląd pięciodniowy. Niestety nie masz możliwości zobaczenia tygodniowej rozpiski ani widoku całego miesiąca. Jest tu oczywiście rozwijane menu, w którym możesz zobaczyć bieżący podgląd na dany miesiąc, jednak nie ma w nim żadnych szczegółów tych wydarzeń.

Kiedy dodasz swoje wydarzenie w Kalendarzu Google, możesz zaprosić na nie kogoś ze swoich kontaktów telefonicznych, dodać lokalizację, zmienić strefę czasową czy ustawić powtarzalność takiego spotkania. Możesz również zmienić wyświetlany kolor i dodać stosowną notatkę. Następnie możesz wysłać do wszystkich uczestników maila z zaproszeniem i informacjami na temat takiej okazji.

Kalendarz Google integruje się z pocztą Gmail, automatycznie dodając wydarzenia, które otrzymasz poprzez maila. Przykładowo, będą to terminy zarezerwowanych lotów, jak również wszelkie informacje dotyczące ich zmiany (jeśli otrzymasz o tym stosownego maila). Kalendarz ten nie integruje się jednak z Facebookiem ani twoim kontem Outlook, tak więc na przykład wszystkie daty urodzin, będzie trzeba wprowadzić ręcznie.

Co ciekawe, aplikacja sama dodaje ładne zdjęcia, tak by ciekawie się komponowały z twoimi wpisami. Przykładowo, jeśli masz zaplanowany obiad, to wyświetli ci się zdjęcie ze stolikiem pełnym talerzy i sztućców.

Elegancki i przejrzysty

Kalendarz Google posiada teraz nowy wygląd Material Design wprowadzony w Androidzie Lollipop. Jest on elegancki, kolorowy i bardziej przejrzysty. Dodawanie wydarzeń jest bardzo proste. Odbywa się poprzez duży czerwony przycisk w prawym dolnym rogu. Pomoże ci on w dodaniu odpowiedniego miejsca i daty oraz zaproszeniu odpowiednich osób.

Widok harmonogramu uległ dużej poprawie, czyniąc Kalendarz Google bardziej przyjaznym w użyciu. Jednak ustawienie podglądu wydarzeń na maksymalnie pięć dni nadal troszeczkę irytuje.

Nadal brakuje kilku funkcji

Kalendarz Google wygląda teraz z pewnością dużo lepiej i posiada wiele użytecznych funkcji, takich jak dodawanie do wydarzeń kontaktów z telefonu czy ich automatyczne pobieranie z wiadomości Gmaila. Kalendarz Google nie jest najlepszym kalendarzem, który pozwala na zarządzanie swoim życiem i uczynienie go bardziej produktywnym. Jednak powoli, takim się staje.

Google Calendar

Download

Google Calendar 201404014

Opinie użytkowników o Google Calendar

Sponsorowany×