Microsoft Access

Microsoft Access 2010

MS Access 2010: łatwe w użyciu bazy danych

Zalety

  • Wygodna obsługa
  • Dużo dostepnych szablonów
  • Integracja z Microsoft Office
  • Pomocne funkcje IntelliSense

Wady

  • Nie stwierdzono

Doskonały
9

Uwaga: Microsoft nie udostępnia już wersji próbnej Microsoft Access 2010, gdyż ukazała się nowa część pakietu biurowego o nazwie Microsoft Access 2013.

Microsoft Access 2010 to kolejna odsłona narzędzia do tworzenia i zarządzania bazami danych, wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office 2010 Professional. MS Access pozwala korzystać z zaawansowanych raportów nawet osobom nie będącymi specjalistami w zakresie baz danych. Aby uzyskać klucz do wersji testowej należy się zarejestrować na tej stronie.

Microsoft Access 2010 oferuje szeroki wybór szablonów baz danych, przygotowanych przez producenta oraz przez użytkowników MS Access. Dla większości zastosowań znajdziemy gotowy projekt bazy danych. Dostosowanie go do własnych potrzeb jest bardzo łatwe. Zamiast wpisywać skomplikowane komendy, możemy po prostu klikać i przeciągać elementy bazy. Microsoft Access 2010 pozwala na tworzenie rozbudowanej, profesjonalnej nawigacji po bazie danych nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom.

Także tworzenie wyrażeń w Microsoft Access 2010 jest łatwe. Nowe funkcje IntelliSense: Szybkie informacje, Etykietki narzędzi i Autouzupełnianie eliminują większość błędów i ułatwiają zapamiętanie nazw oraz składni w wyrażeniach. Dzięki temu mamy więcej czasu na przemyślenie logiki aplikacji bazy danych i uzyskanie dokładnie takich raportów i informacji, jakich potrzebujemy.

Microsoft Access 2010 to także rozbudowana pomoc wbudowana w program i dostępna na stronach producenta. Access pozwala też korzystać z motywów graficznych z innych aplikacji Office, np. z Microsoft Word. To bardzo dobry program o dużych możliwościach. Sprawdza się zarówno w wielkich korporacjach, jak i w niewielkich firmach.

Jeśli szukasz sprawdzonego programu do zarządzania baza danych, pobierz Microsoft Access 2010. Ten program jest na tyle łatwy, że nie potrzebny Ci żaden kurs - użytkownikom Microsoft Access wystarczy samouczek.

Microsoft Access

Download

Microsoft Access 2010

Opinie użytkowników o Microsoft Access

Sponsorowany×