Microsoft Outlook

Microsoft Outlook 2010

Standard korporacyjnej poczty: MS Outlook

Zalety

  • Doskonała opcja wyszukiwania wiadomości
  • Bardzo duże możliwości

Wady

  • Chaotyczne umieszczenie narzędzi na pasku Wstążki
  • Niektóre funkcje trzeba doinstalować w postaci dodatku

Bardzo dobry
8

Uwaga: Microsoft nie udostępnia już wersji próbnej Microsoft Outlook 2010, gdyż ukazała się nowa część pakietu biurowego o nazwie Microsoft Outlook 2013.

Microsoft Outlook 2010 to kolejna wersja jednego z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Jest to chyba najczęściej wykorzystywany składnik pakietu Microsoft Office 2010 Professional.

Microsoft Outlook 2010 bardzo odmłodniał w porównaniu do poprzednika. Program zawiera dużo nowych funkcji, niestety cześć z nich jest dostępna w postaci dodatków co jest sporym utrudnieniem. W przypadku dużych korporacji zainstalowanie czegokolwiek na komputerze firmowym wymaga wypełnienia dość obszernej procedury i może zniechęcać potencjalnych użytkowników dodatków. Warto jednak prze ta mękę przebrnąć, gdyż możemy nasz Outloook 2010 wzbogacić między innymi o bezpośrednie połączenie z sieciami społecznościowymi.

Microsoft Outlook 2010 tak jak inne programy pakietu Microsoft Office 2010 posiada odświeżony interfejs. Niestety w tym programie jest to raczej wada. W zamyśle projektantów mieliśmy mieć wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia pod ręką, jednak wprowadziło to odrobinę chaosu odnalezienie odpowiedniej funkcji może zająć chwilę.

Microsoft Outlook 2010 poprawia jedną z największych wad poprzednich edycji tego programu. Nareszcie mamy do dyspozycji mechanizm wyszukania wiadomości z prawdziwego zdarzenia. Zarządzenie dużą ilością maili staje się dzięki temu łatwiejsze. Dobrym rozwiązaniem jest także podgląd wiadomości z flagami w widoku głównym. Kalendarz również został rozbudowany i wzbogacił się o funkcję tworzenia harmonogramów.

Microsoft Outlook 2010 jest, był i będzie korporacyjnym standardem. Dzięki nowym funkcjom korzysta się z programu wygodniej, ale wygoda korzystania z odświeżonego interfejsu pozostawia trochę do życzenia.

Microsoft Outlook

Download

Microsoft Outlook 2010

Opinie użytkowników o Microsoft Outlook

Sponsorowany×