Pinta

Pinta 1.4

Edycja grafiki na poziomie rozszerzonym

Zalety

  • Prostota obsługi
  • Praca na warstwach
  • Najpotrzebniejsze narzędzia
  • Historia zmian i mozliwość ich cofnięcia

Wady

  • Mała ilość filtrów i narzędzi fotograficznych
  • Bardzo dużo elementów jest niedopracowanych

Bardzo dobry
8

Pinta to darmowy program do tworzenia i edycji grafiki. Posiada zaawansowane funkcje i obsługuje pracę na warstwach.

Pinta jest skierowany przede wszystkim dla grafików. Program posiada potężny zestaw do tworzenia i edycji grafiki. Niektóre z nich nie działają, ale w miarę kolejnych aktualizacji ma się to zmieniać. Pinta umożliwia pracę na warstwach, podobnie jak w bardziej zaawansowanych programach. Mamy również dostęp do historii zmian i możliwość ich cofnięcia.

Pinta posiada bardzo przejrzysty interfejs. Nawet niezbyt zaawansowani użytkownicy nie będą mieć problemów z odnalezieniem się w nim. Niestety jest to bardzo wczesna wersja programu i wiele elementów nie jest jeszcze dopracowanych i nie działają tak jak powinny.

Jeśli poszukujesz darmowego programu do edycji grafiki, a przeraża Cię korzystanie z Gimp, na pewno spodoba Ci się Pinta. Niestety program słabo sprawdza się przy obróbce zdjęć i jest jeszcze niedopracowany.

Dodano pędzel klonujący (clone stamp). Wprowadzono możliwość tworzenia pędzli proceduralnych, które wspomagają malowanie plam, rozprysków, kółek, siatek i ciągów figur różnych rozmiarów. Możliwość pracy na wielu plikach jednocześnie. Obsługa formatu TGA oraz wybór stopnia kompresji przy zapisie obrazu w formacie JPEG.

Zmiany

  • Dodano pędzel klonujący (clone stamp). Wprowadzono możliwość tworzenia pędzli proceduralnych, które wspomagają malowanie plam, rozprysków, kółek, siatek i ciągów figur różnych rozmiarów. Możliwość pracy na wielu plikach jednocześnie. Obsługa formatu TGA oraz wybór stopnia kompresji przy zapisie obrazu w formacie JPEG.

Opinie użytkowników o Pinta

Sponsorowany×