VSCO Cam

VSCO Cam 4.3.4

Pstrykaj i edytuj zdjęcia przy użyciu stylowej aplikacji aparatu

VSCO Cam to bogata w funkcje aplikacja fotograficzna na iPhone'a. Pozwala ona na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć oraz ich późniejszą edycję.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo dobra jakość zdjęć
  • Konfigurowalne efekty filtrów
  • Możliwość zakupu dodatkowych filtrów
  • Świetne narzędzia edycji
  • Bardzo atrakcyjny wygląd
  • Wiele sposobów przesyłania zdjęć

Wady

  • Interfejs użytkownika jest dość nieprzyjazny
  • Uruchomienie aplikacji trwa zbyt długo
  • Edycja tylko w trybie pionowym
  • Zdjęcia nie są automatycznie zapisywane w pamięci telefonu

Bardzo dobry
8

VSCO Cam to bogata w funkcje aplikacja fotograficzna na iPhone'a. Pozwala ona na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć oraz ich późniejszą edycję.

Czym różni się VSCO Cam od wbudowanej aplikacji aparatu?

Domyślna aplikacja aparatu, dostarczana fabrycznie z iPhonem jest wystarczająca do robienia dobrych zdjęć. Jednak VSCO Cam oferuje znacznie lepsze możliwości obróbki zdjęć oraz szereg funkcji edycji i filtrów, które pomogą Ci perfekcyjnie dopracować Twoje zdjęcia.

VSCO Cam posiada wiele użytecznych ustawień i narzędzi edycji. Przygotowane filtry do zdjęć (ang. presets) oferują opcje podobne do tych, dostępnych w Instagram. Przydatną opcją jest możliwość ich precyzyjnej konfiguracji za pomocą suwaka. Pozwoli to łatwiej osiągnąć zamierzony efekt. W VSCO Cam dostępnych jest 10 darmowych presetów; pozostałe można dokupić za pośrednictwem sklepu w aplikacji.

Gama narzędzi do edycji zdjęć w VSCO cam jest tak szeroka, jak w innych darmowych aplikacjach na iPhone'a (w tym Photoshop Express). Dostępne są ustawienia ekspozycji, kontrastu, nasycenia, odcieni i wiele innych. Istnieje również inteligentne narzędzie do przycinania i obracania zdjęć (także z presetami).

VSCO Cam ma też szerokie możliwości udostępniania zdjęć. Zdjęcia możemy przesłać na Facebooka, Twittera, Instagram i do szeregu innych aplikacji.

Aplikacja daje także dostęp do VSCO Journal, gdzie można uzyskać porady i obejrzeć inspirujące fotografie innych użytkowników.

Pewne kłopoty z obsługą

Nie ma wątpliwości, że VSCO Cam dla iPhone'a wygląda przepięknie. Minimalistyczna, industrialna estetyka jest niezwykle stylowa i atrakcyjna, nawet jeśli jest to kosztem funkcjonalności (na przykład, brakuje pełnoekranowego okna wizjera).

Początkowo aplikację VSCO Cam obsługuje się dość niewygodne, ponieważ w znacznym stopniu różni się ona od interfejsu iPhone'a. Brakuje wprowadzającego samouczka, który pokazałby, jak zacząć. Byłoby to pomocne, ponieważ wiele ikon interfejsu nie jest dobrze oznakowanych.

Interfejs VSCO Cam doskonale sprawdza się jednak podczas edycji. ​Korzystanie z suwaków znacznie ułatwia pracę ze zdjęciami. Możliwość zobaczenia oryginału poprzez przytrzymanie zdjęcia również jest niezwykle przydatna.

W niedalekiej przyszłości spodziewać się można licznych aktualizacji VSCO Cam. Obecnie aplikacja nie pozwala na edycję w trybie landscape, często się zawiesza i ładuje znacznie wolniej niż domyślna aplikacja aparatu. Co więcej, VSCO Cam nie zapisuje automatycznie zdjęć w pamięci smartfonu, a w galerii aplikacji, skąd dopiero można je pobrać na telefon.

Werdykt

VSCO Cam jest doskonałą alternatywą dla standardowej aplikacji aparatu na iPhone'a. Robi świetne zdjęcia, ma wiele narzędzi edycji i prezentuje się fantastycznie. Wymaga jednak kilku poprawek, by stać się praktyczniejszą i łatwiejszą w użyciu.

Opinie użytkowników o VSCO Cam

Sponsorowany×